back

Чернігів. Новорічні турботи чернігівських лісівників

13-12-2013 | 13:13

З 9 до 13 грудня проходив Європейський тиждень лісу, проголошений Європейською економічною комісією ООН.

У рамках цього заходу Чернігівське ОУЛМГ провело прес-конференцію для місцевих ЗМІ, головна тема якої — охорона хвойних насаджень і реалізація новорічних сосен та ялин в передсвятковий період.

Журналісти зібралися в актовій залі облуправління, щоб поспілкуватися з лісівниками. Неабияке враження на представників засобів масової інформації справив прес-тур , під час якого вони побували в Горбачівському (Остерський держлісгосп) та Красилівському (Чернігівський держлісгосп) лісництвах і ознайомилися з пунктами продажу новорічних ялинок і сосен й декоративного садивного матеріалу. Дуже сподобався магазин «Лісовичок», що на трасі Київ-Чернігів.

Сюрприз очікував журналістів і в ДП «Городнянське лісове господарство»: гості із задоволенням оглянули плантацію новорічної сосни і стали учасниками відкриття павільйону «Лісовичок».

Відкриття цього спеціалізованого магазину — новорічний подарунок городнянських лісівників своїм землякам.

На цю гарну подію прибув весь колектив адміністрації держлісгоспу. Його директор Сергій Аніщенко привітав присутніх і подякував своєму попереднику Василю Тимку, сказавши, що будівництво «Лісовичка» — заслуга колишнього керівника ДП «Городнянське лісове господарство». Участь в урочистостях також взяли голова Городнянської райдержадміністрації Микола Силенко та перший заступник начальника Чернігівського ОУЛМГ, головний лісничий Юрій Пономаренко.

До послуг відвідувачів у «Лісовичку» і мед, і чорниці. А які чудові вироби з дерева, виготовлені лісівниками-умільцями!

Слід відмітити, що всі 11 державних лісогосподарських підприємств старанно підготувалися до зустрічі новорічного сезону і стали активними учасниками ялинкових базарів та ярмарків.

Новорічну зелену красуню можна придбати на території садиби кожного лісництва та на 14 облаштованих ялинкових базарах Чернігівського ОУЛМГ.

Добрянським, Чернігівським та Городнянським держлісгоспами організовані 3 торгівельні ялинкові пункти у Чернігові: на ринках «Нива», Центральний та неподалік Привокзального.

Зазначимо, що з кожним роком держлісгоспи збільшують площу створення плантацій новорічних ялинок. Якщо ще минулого року для них відводилося 41,1 га, то в нинішньому — 96,9 га.

Найбільше намітили продати лісових красунь — по 4 тис. шт.— Корюківский, Н.-Сіверський, Остерський, Прилуцький, Семенівський та Холминський держлісгоспи.

Новорічні ялинки коштують від 50 грн. — в залежності від росту. Реалізовуються вони і в контейнерах: вартість такої ялинки — від 100 грн.

Лісогосподарськими підприємствами управління заплановано продати близько 41 тис. шт. ялинок на суму 1 640 тис. грн. (Всі новорічні ялинки проходять радіологічний контроль, на них прикріплюється чіп).


Микола Тищенко,
Чернігівське ОУЛМГ