back

Чернігів. Інформація Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області щодо проведеної роботи за 9 місяців 2013 року

18-10-2013 | 11:32

Державна служба у Чернігівській області здійснює перевірки суб’єктів господарювання усіх форм власності згідно Закону України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та у відповідності квартальних планів перевірок, які затверджуються Держлікслужбою України.

На території області зареєстровано 131 суб’єкт господарювання, які мають ліцензію на оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами та здійснює торгівлю лікарськими засобами в 416 місцях провадження діяльності, а саме:

• Аптечних складів – 3 (1 комунальний, 2 приватні);

• Аптек - 261 (58 комунальних, 202 приватних, 1 державна);

• Аптечних пунктів – 152 (70 комунальних, 82 приватних).

За 9 місяців здійснено 234 перевірки місць провадження діяльності аптечних закладів (121 суб`єкт господарювання) із них: 2 аптечних склади, 189 аптек, 43 аптечних пункти. В 109 місцях провадження діяльності виявлені порушення. Надано 86 приписів суб’єктам господарювання про усунення порушень Законодавства України про лікарські засоби. Проведено 26 позапланових перевірок виконання приписів, порушень не виявлено.

Перевірено 91 суб’єкт господарювання щодо дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами (4 перевірки синхронні). За результатами перевірок керівникам суб’єктів господарювання надано 80 розпоряджень щодо усунення порушень Ліцензійних умов, а також проведено 19 позапланових перевірки виконання розпоряджень. 1 справу за невиконання розпорядження направлено до Державної служби України з лікарських засобів для вирішення питання про анулювання ліцензії Анульовано 1 ліцензію. За дорученням Державної служби України з лікарських засобів. здійснено 1 позапланову перевірку Порушення викладені у дорученні не підтверджено.

4 справи за матеріалами перевірок суб’єктів господарювання у зв’язку з порушенням ліцензійних умов направлено до Державної служби України з лікарських засобів для вирішення питання про анулювання ліцензії. Анульовано 3 ліцензії.

Здійснено 56 перевірок лікувально – профілактичних закладів та 4 перевірки поліклінічних закладів. Керівникам надано 33 приписи щодо усунення порушень. Проведено 1 перевірку станції переливання крові, керівнику надано припис про усунення порушень.

На всі надані приписи щодо усунення порушень від суб’єктів господарювання та від лікувально – профілактичних закладів отримано відповіді про усунення у повному обсязі. У ході проведення позапланових перевірок 2 керівники лікувально – профілактичних закладів притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання приписів.

Держслужбою у Чернігівській області за вказаний період недопущено до споживача 97 найменування лікарських засобів 97 серій- вітчизняного та імпортного виробництва за показниками: «Опис», «Упаковка», «Маркування», «Кількісне визначення», «Перекисне число», «Розпадання», «рН», «Об'єм вмісту флакона», що становить 10,6% від вилучених). Фальсифікованих лікарських засобів, або підозрілих щодо фальсифікації на території Чернігівської області за вказаний період не виявлено.

Складено 26 протоколів та винесено 26 постанов щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення. 26 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Сума накладених штрафів складає 9972 грн. Стягнуто штрафів до Держбюджету 9452 грн.

Державна служба з лікарських засобів у Чернігівській області своєчасно здійснює передліцензійні перевірки наявності матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, необхідних для провадження господарської діяльності з роздрібної, оптової торгівлі лікарськими засобами. проведено 35 перевірок.

Службою постійно аналізується надана інформація від ЛПЗ області про закупівлю ЛЗ за бюджетні кошти з метою попередження придбання, використання неякісних, заборонених, незареєстрованих лікарських засобів.

На підставі отриманої інформації був здійснений контроль лікарських засобів на загальну суму 4788901 грн. 67 коп. Неякісних, заборонених, незареєстрованих лікарських засобів не виявлено.

З метою посилення взаємодії з уповноваженими особами суб’єктів господарювання та лікувально – профілактичних закладів та здійснення оперативно – роз’яснювальної роботи щодо робочих питань Державна служба з лікарських засобів у Чернігівській області започаткувала функціонування гарячої лінії, за допомогою якої суб’єкти господарювання можуть задати нагальні питання фахівцям служби щоп’ятниці з 10-00 до 11-00 за допомогою інтернетзв`язку та оперативно отримати відповідь. Наша електронна адреса: [email protected]

Телефон/факс Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області: 698-290


За повідомленням Державної служби з
лікарських засобів у Чернігівській області