
Дві третини Чернігівської області понад місць були під окупацією підступного ворога, техніка якого безперервними хвилями почала заходити на нашу територію 24 лютого 2022 року. Через чернігівський напрямок росіяни планували вийти на північну околицю Києва.
П’ять тижнів, з 24 лютого до 31 березня, на пагорбах біля села Новоселівка і навколо них точилися криваві бої. Тримаючи оборону, тут загинули десятки наших захисників – танкістів, артилеристів, прикордонників, бійців тероборони.
Саме з Новоселівки розпочалися заходи до річниці звільнення Чернігівщини від російських окупантів. Разом з військовими та місцевими жителями пам’ять усіх загиблих воїнів, які ціною власного життя зупинили ворога, хвилиною мовчання вшанували начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко, начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
«Оточити Чернігів намагалося понад 30 тисяч російських військових. Їм протистояли дві з половиною тисячі українських бійців. Пагорби біля Новоселівки стали важливим рубежем: звідси до обласного центру – 9 км по прямій, до Києва – 150 км. У планах ворога: Чернігівщина – за два дні, столиця - за три. Тридцять шість днів кривавих боїв... Зламали зуби. Скиглячи, тікали. Подвиг наших земляків житиме вічно! Наша пам'ять та вдячність не згасне!» — звернувся до зібрання В’ячеслав Чаус.
Учасники заходу поклали квіти до знаку «Чернігів», а літію пам’яті загиблих захисників України відправив керуючий Чернігівською єпархією Православної Церкви України, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.








Втім, криваві бої точилися не лише у напрямку Новоселівки. Ворог атакував з усіх сторін, намагаючись знайти слабкі місця на околицях обласного центру. Це і позиції на лижній базі, і мікрорайони Коти та Масани. В кожному з них сьогодні відбулося покладання квітів на знак вшанування пам’яті всіх полеглих оборонців. На лижній базі — тематичний мітинг. Тут 58 військових відбивали ворожі атаки впродовж кількох годин. Але росіян було значно більше, тому 50 бійців урешті відійшли, щоб не потрапити в оточення. Залишилися восьмеро. Вони заховалися у підвалі й закидали гранатами ворогів, які наступали. На підтримку оточеним захисникам направили групу з 20 бійців. І щойно українські воїни почали заходити на територію бази, ворог відійшов. Українцям у тому бою вдалося захопити «Тигр» і «БМП».
Вшановували сьогодні пам’ять українських воїнів та вбитих цивільних і в селах поблизу Чернігова, в яких ворог просто скаженів від люті, бо не міг увійти до обласного центру. Серед них — Лукашівка. Бій біля села 9 березня тривав із сьомої до чотирнадцятої години. Трохи більше сотні наших бійців мужньо протистояли наступаючому ворогу, що мав на озброєнні 80 одиниць броньованої техніки. 20 Героїв тоді стали до небесного війська.
Під час окупації Лукашівки, яка тривала 21 день, російські загарбники розставили свою техніку у дворах місцевих жителів, а в Вознесенській церкві розмістили склад зброї.
«Сьогодні, завдяки нашим захисникам, на фоні понівеченого храму на гойдалках катаються діти.
Діти, які добре знають, що таке війна. Діти, які чітко усвідомлюють, хто забрав їх безтурботне дитинство і хто таки поверне мирне небо», — наголосив В’ячеслав Чаус.
До заходу в Лукашівці долучилися перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш та начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
На українській землі ще тривають жорстокі бої за незалежність Української держави. Але наша згуртованість, віра у Збройні сили і готовність до боротьби за свою свободу – це надійна запорука такої жаданої Перемоги.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- У суботу вперше після повномасштабного вторгнення у Чернігові провели велосипедний пробіг «Велодень». Акцію організував Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА спільно з ГО «Вело ЧЕ».
- Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.
- Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» присвоюється представникам медицини за сприяння розвитку галузі охорони здоров'я та медичної науки, видатні особисті заслуги в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності та інші здобутки в галузі охорони фізичного та духовного здоров'я населення.
- Станом на 25 травня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами вже посіяно 977,8 тис. га ярих культур.
- На річці Остер 12 травня виникла аварійна ситуація поблизу селища Козелець – відбувся обрив стального канату, який підтримує в експлуатаційному режимі металевий затвор для дотримання рівнів води в річці.
- Про це говорили сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.
- З початку року на Чернігівщині виникло 310 пожеж в природних екосистемах, це на 56% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Вогонь пройшовся майже 250 га, знищив або пошкодив 8 будівель різного призначення.
- На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації під час наради із керівниками обласних медичних закладів та структурних підрозділів ОВА.
- Зростання тарифу на електроенергію — невідворотний та безальтернативний шлях для того, щоб забезпечити виживання енергосистеми України. Такої думки дійшли учасники тематичного круглого столу, що відбувся учора в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.
- Латвійська Республіка однією з перших надала практичну підтримку Чернігівщині після повномасштабного вторгнення. Зокрема область вже отримала медичне обладнання, оргтехніку, гуманітарні вантажі соціальним закладам.
- Більше 608 тисяч ламп розжарювання жителі області вже обміняли через поштові відділення на нові світлодіодні, аби зменшити споживання електроенергії у своїх оселях. Загалом Чернігівщина отримала 711 тисяч LED-ламп. На сьогодні понад 545 тисяч обміняних ламп вже утилізовано, решта – у процесі.
- 23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України.
- Про це детально розповіли під час брифінгу у пресцентрі Чернігівської ОВА перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем, в.о. начальника Управління містобудування та архітектури ОВА Сергій Куреня та голова Іванівської ТГ Олена Швидка.
- Пам’ять жертв політичних репресій в Україні вшановують щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року. Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 21 травня.
- У третю неділю травня українці вшановують жертв радянського політичного терору. День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, запроваджений Указом Президента від 21 травня 2007 року.







































