Туризм

Розвиток туристичної галузі Чернігівської області здійснюється відповідно до «Обласної цільової Програми розвитку туризму в Чернігівській області на 2013-2020 роки», пріоритетними напрямами якої є популяризація туристичного потенціалу Чернігівщини та збільшення туристичних потоків, розвиток сільського зеленого туризму, покращення туристичної інфраструктури області і залучення інвестицій у туристичну галузь.

З цією метою у 2016 році проведено Міжнародний туристичний форум «Чернігівщина туристична 2016» за участю представників туристичної галузі регіонів України та Республіки Білорусь. В рамках форуму відбулись: туристична виставка, рекламно-інформаційний тур для представників туристичної сфери Гомельської області та засідання за круглим столом.

На належному рівні туристичний потенціал області було  презентовано на ювілейних зборах членів Товариства «Чернігівське земляцтво» (м. Київ), Міжнародній туристичній  виставці UITT  «Україна. Подорожі та туризм» (м. Київ), Міжрегіональній туристичній виставці «Кіровоградщина запрошує-2016» (м. Кропивницький), на Міжнародному фестивалі патріотичного документального кіно «КіноДок» у м. Чернігів та інших культурно-мистецьких заходів, які проходили на території Чернігівської області. Проведено заходи з відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні.

Для представників туристичної сфери та засобів масової інформації проведено 5 рекламно-інформаційних турів «Чернігівщина туристична», у тому числі 1 – для представників Республіки Білорусь. 

Оновлено рекламно-інформаційну продукцію із серії «Чернігівщина туристична». Зокрема, видано альбом «Старі майстри» (Картинна галерея Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя) та 4 нові буклети за тематичними напрямками туристичних маршрутів українською та англійською мовами («Чернігівщина  княжа», «Чернігівщина козацька», «Парки Чернігівщини», «Діаманти Чернігово-Сіверського краю»). Виготовлено сувенірну продукцію.

Обласною державною адміністрацією надано пропозиції до парламентських слухань на тему: «Розвиток туристичної індустрії як інструмент економічного розвитку та інвестиційної привабливості України» для опрацювання під час розробки нових регуляторних ініціатив туристичної галузі.

З метою розвитку сільського туризму проводяться виїзні семінари для жителів сільської місцевості з питань ведення підприємницької діяльності. У 2016 році такі семінари проведено в с. Андріївка Чернігівського району та смт Короп.

Здійснена робота щодо маркування туристичних маршрутів в Ріпкинському районі. Розроблено 2 пішохідні маршрути в районі Любеча та виготовлено таблички для їх маркування згідно з Національним стандартом України.

З метою розвитку і вдосконалення матеріально-технічної бази туристичної інфраструктури проведено роботу щодо пошуку інвестиційних пропозицій в галузі туризму, які будуть узагальнені в Інвестиційному паспорті туристичної галузі Чернігівської області.

У 2017 році планується створення у м. Чернігів обласного туристично-інформаційного центру, що сприятиме наданню туристам якісної, достовірної інформації, розвиткові туристичної галузі в цілому та розвитку перспективних для регіону туристичних напрямів. З метою вивчення досвіду інших регіонів щодо організації роботи туристично-інформаційних центрів у листопаді 2016 року проведено семінар «Туристично-інформаційний центр як інструмент розвитку та промоції регіонів України» за участю представників туристично-інформаційних центрів  Львова, Харкова та Чернігова.

Привабливим туристичним об’єктом області як для туристів, так жителів України залишається Менський зоологічний парк. У 2016 році колекція тварин нараховувала 146 видів та складала 991 особину (плазуни - 22 особин, птахи - 495, ссавці - 346, риби - 124, безхребетні - 4). Народилося 200 особин.

Протягом минулого року зоопарк відвідало 41,7 тисяч чоловік, для яких проведено 314 екскурсій.

Головний потік туристів до області складають корпоративні групи з Києва та індивідуальні туристи, що подорожують власним транспортом. Традиційними стали одноденні екскурсійні маршрути в Чернігів, Батурин, Тростянець, Качанівку, Седнів.